Saradnici
Aleksandra Anić
Aleksandra Anić radi kao asistent na Ekonomskom fakultetu, Univerziteta u Beogradu, od 2011. i kao istraživač u Fondaciji za razvoj ekonomske nauke od 2014. Doktorirala je na Ekonomskom fakultetu, Univerziteta u Beogradu u 2019. Radila je na brojnim projektima iz oblasti tržišta rada, nejednakosti i socijalne politike. U istraživanjima primenjuje mikroekonometrijske tehnike, pogotovu tehnike novijeg datuma. U istraživanjima se bavila brojnim različitim temama iz oblasti tržišta rada, kao što su zamka nezaposlenosti i neaktivnosti, rodni jaz u zaradama, uticaj dece na aktivnost i zaposlenost žena, politikama čuvanja dece, siromaštva i poresko-socijalnog mikrosimulacionog modela. Pored mikroekonometrijske analiza, ona ima i dobro makroekonometrijsko znanje i zainteresovana je za makro analizu tržišta rada.
Danko Brčerević
Danko Brčerević je Glavni ekonomista Fiskalnog saveta Republike Srbije, u kome je započeo sa radom 2011. godine. Od 2008. do 2011. godine radio je u kancelariji potpredsednika Vlade za evropske integracije, Vlade Republike Srbije. 2008. godine imenovan je za koordinatora Odeljenja za ekonomski razvoj i evropske integracije, a 2010. je postao šef Odeljenja za održivi razvoj. Od 2005. do 2008. Danko Brčerević radio je kao istraživač u Centru za visoke ekonomske studije (CEVES) i Fondaciji za razvoj ekonomske nauke (FREN). Od 2005. godine redovni je autor odeljka Privredna aktivnost, a od 2007. autor opsežne analize makroekonomskih kretanja (odeljak Pregled) Kvartalnog monitora ekonomskih trendova i politika u Srbiji, FREN-ove publikacije.
Kristijano Peruđini
Kristijano Peruđini je vanredni professor na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Peruđi, Italija. Od 2019 je istraživač Instituta za ekonomiju rada (Institute of Labor Economics), Bonn.
Oblasti njegovog istraživanja obuhvataju funkcionalnu i ličnu raspodelu dohotka, nejednakosti u dohotku, institucionalna rešenja tržišta rada i njihovu učinkovitost, kao i rodne disparitete. Kao gostujući istraživač je radio u: Bofit, Bank of Finland (2018); Univerzitet Hitocubaši, Tokio (2017); FREN, Beograd (2016); Nacionalni istraživački univerzitet – Visoka škola ekonomije, Moskva (2015); Institut za istraživanje istočne i jugoistočne Evrope (IOS), Regensburg (2014 i 2012); Univerzitet Brajton (2013 i 2011).
Radovi su mu objavljeni, između ostalog, u časopisima Labour Economics, World Development, The Cambridge Journal of Economics, The Review of Income and Wealth, Economic Modelling, Economics of Transition, Economic Systems i International Labour Review.
Ana Aleksić Mirić
Ana Aleksić Mirić je angažovana kao stariji istraživač na projektima FP7 – Omogućavanje procvata i razvoja socijalnog preduzetništva za inovativna i inkluzivna društva, Netvorking privrednog i edukativnosg sektora – NAPRED, Nivo korporativnog upravljanja u javnim preduzećima čiji je osnivač republika Srbija, itd. Ana Aleksić Mirić stručnjak je za oblsti: Organizacija preduzeća, Osnove organizacije, Organizacioni dizajn i Upravljanje znanjem. Radila je na projektima Evropske unije u okviru IPA i FP7 programa i projektima srpskog Ministarstva nauke i tehnološkog razvoja u domenu efekata koje reforma ekonomije Srbije ima na ekonomski rast, zaposlenost i konkurentnost. Bavi se konsaltingom i radila je za Institut Svetske banke, kao i u javnom i u privatnom sektoru u oblasti menadžment konsaltinga. Realizovala je treninge zaposlenih u oblasti organizacionog strukturiranja, liderstva, upravljanja preformansama i drugim oblastima organizacije.